Kładka Zakochanych odzyska blask

Na przyszły tydzień planowane jest rozpoczęcie remontu kładki pieszo-rowerowej nad potokiem Wątok, nazywanej Kładką Zakochanych, również za sprawą projektu ZAKOCHANI W TARNOWIE Stowarzyszenia KANON. Od kilku lat to właśnie tu zakochani wieszają kłódki, symbole wiecznej miłości.

– To miejsce ma już swoją piękną tradycję i nadal chcemy, aby tak było. Mamy zatem prośbę do wszystkich „właścicieli” kłódek, aby, jeżeli chcą i mogą, zabrali je na czas remontu. Po zakończeniu prac będzie można je ponownie zawiesić – mówi Maria Zawada-Bilik, dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Tarnowa.

Na czas prowadzenia prac kładka na ulicy Przesmyk musi zostać zamknięta, a kłódki – zdjęte, żeby można było oczyścić i pomalować barierkę. Te, których właściciele nie zabiorą, trzeba będzie przeciąć. Przecięte kłódki nie zostaną wyrzucone, będzie je można odebrać, trzeba jednak pamiętać, że zostaną uszkodzone.

Prace na kładce będą polegały głównie na usunięciu skorodowanej blachy pomostu, piaskowaniu dźwigarów głównych, wymianie poprzeczek, montażu nowej blachy pomostu, oczyszczeniu barierki i nałożeniu nowej powłoki malarskiej. – Gruntowny remont jest niezbędny, bo obiekt jest w złym stanie technicznym – mówi Krzysztof Kluza, zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie.

Rozpoczęcie remontu planowane jest na przyszły tydzień i uzależnione od warunków pogodowych. Prace potrwają około dwóch miesięcy.

Źródło: Wydział Komunikacji Społecznej

Projekt współfinansowany z budżetu Miasta Tarnowa
Zakochani w Tarnowie
Stowarzyszenie KANON

ul. Zbylitowska 5,
33-101 Tarnów
Napisz do nas
kontakt@zakochaniwtarnowie.pl
biuroprasowe@zakochaniwtarnowie.pl