Galeria


Dziewiąta edycja Romantycznej kolacji

Po raz dziewiąty Stowarzyszenie KANON i radio RDN Małopolska zorganizowały konkurs pod hasłem "Romantyczne Kolacje dla Zakochanych w Tarnowie". W przededniu św. Walentego, w samo południe na Moście Zakochanych nad Wątokiem pojawiło się 10 par, które w tym roku wygrały zaproszenia do najlepszych tarnowskich restauracji.

Tym razem do swoich restauracji zaprosiły zakochanych: reastauracja TATRZAŃSKA, BOMBAY MUSIC, KARDAMON, U WŁOCHA, WILLA KRZYSKA ORAZ HOTEL U JANA.

Dodatkową niespodzianką przygotowaną przez organizatorów były zaproszenia na romantyczne spotkanie w Cafe Tramwaj przekazane tym, którzy zdecydowali się spotkać na Moście Zakochanych w południe tego dnia.

Pomysłodawcą konkursu "Romantyczne Kolacje dla Zakochanych w Tarnowie" jest Stowarzyszenie KANON. Od pierwszego konkursu, który odbył się w 2012 roku zaproszenia na romantyczne kolacje w najlepszych tarnowskich restauracjach odebrało ponad 80 par. Konkurs realizowany jest od początku z radiem RDN Małopolska.

12 Zdjęcia

Relacja z finału III edycji gier miejskich - Ścieżkami ZwT

W poniedziałek 12 października 2015 roku odbył się finał trzeciej edycji Gier Miejskich "Ścieżkami Zakochanych w Tarnowie".

W finale wzięły udział piecio-osobowe zespoły reprezentujące trzy tarnowskie szkoły ponadgimnazjalne II LO, VII LO oraz XVI LO.

Młodzież przygotowała się do gier miejskich uczestnicząc w szkoleniach i warsztatach tj. "Budowanie zespołu", "Pantomima" oraz "Technika neowitrażu".

Miejscem gry było Muzeum Okręgowe w Tarnowie oraz Ścieżka Zakochanych, która w tym dniu została pokryta pierwszym w tym roku śniegiem. Uczniowie otrzymali do rozwiązania zagadki i zadania związane z Tarnowem i jego znanymi mieszkańcami.

Wykonanie zadań oceniła trzyosobowa komisja, która zadecydowała, że zwycięzcą trzeciej edycji zostało II LO. Drugie miejsc zajęło XVI LO a trzecie przypadło VII LO. Uczniowie oraz opiekunowie zespołów otrzymali pamiątkowe upominki przekazane przez Wydział Komunikacji Urzędu Miasta Tarnowa.

Pomysłodawcą gier miejskich "Ścieżkami Zakochanych w Tarnowie" jest Stowarzyszenie KANON. Projekt zrealizowano we współpracy z Wydziałem Edukacji Urzędu Miasta Tarnowa.

11 Zdjęcia

Relacja z koncertu KONTRA-TAKT 2015

Czwartek 30 kwietnia był wyjątkowym dniem dla 24 uczniów trzech tarnowskich szkół. O godzinie 11.00 pojawili się na scenie tarnowskiego teatru aby zaprezentować swoje muzyczne i wokalne talenty przed pubicznością i JURY trzeciej edycji Międzyszkolengo Konkursu Muzycznego KONTRA-TAKT 2015.

Jak co roku, 8 ? osobowe zespoły zaskoczyła publiczność i jurorów interpretacją i wykonaniem światowych i polskich przebojów muzyki rokowej. Wykonawcom towarzyszył tarnowski band pod kierownictwem Mariusza ?Mario? Dziekana a JURY konkursu zasiedli pan Marcin Sobczyk (Przewodniczący Jury), pani Magdalena Stalmach, pani Agnieszka Stańczyk, pan Wojciech Klich i pan Marcin Walkowicz.

Po zaciętej walce JURY konkursu zdecydowało o przyznaniu statuetki KONTRA-TAKT 2015 drużynie reprezentującej Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych, którą do koncertu przygotował znany tarnowski muzyk ? Paweł Mazur.

18 Zdjęcia

Romantyczne kolacje na

W sobotę 14 lutego na Mościce Zakochanych w Tarnowie świętowano finał radiowego konkursu, w których 10 par wygrało zaproszenia na ?Romantyczne Kolacje dla Zakochanych? w najlepszych tarnowskich restauracjach.

Zwycięzcy konkursu pojawili się na ?Mościce Zakochanych? punktualnie o godzinie 10.00 aby odebrać z rąk organizatorów zaproszenia, skosztować przygotowane na tę okazję smakołyki oraz uwiecznić ten szczególny dzień pamiątkowym zdjęciem...

17 Zdjęcia

Relacja z 7 spotkania ZWT

W niedzielę 8 lutego 2015 roku tarnowski teatr zgromadził sympatyków Emiliana Kamińskiego z warszawskiego teatru Kamienica, który wystąpił w monodramie pt. ?W obronie jaskiniowca?. Spektakl był głównym punktem siódmego spotkania ?Zakochanych w Tarnowie?, na który organizatorzy ? Stowarzyszenie KANON ? przygotowali wiele miłych niespodzianek.

W foyer tarnowskiego teatru można było posłuchać muzyki na żywo ? utwory z projektu ?John Mayer Acoustic Experience? zaprezentował Jan Gąsawski, absolwent tarnowskiej szkoły muzycznej a obecnie student Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie trąbki prof. Piotra Wojtasika...

9 Zdjęcia

?KONTRA-TAKT 2014? dla zespołu Sławka Ramiana!

W czwartkowe południe w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie odbył się długo wyczekiwany koncert finałowy międzyszkolnego konkursu muzycznego ?KONTRA-TAKT 2014?.

Na scenie zaprezentowały się trzy zespoły wokalne tarnowskich szkół, którym towarzyszył zespół prowadzony przez aranżera wszystkich utworów, Mariusza ?Mario? Dziekana.

24 Zdjęcia

Zakochani w Tarnowie wrócili na swój most!

W sobotę 8 lutego w samo południe na Moście Zakochanych spotkali się Tarnowianie, którzy w ubiegłym tygodniu wzięli udział w konkursach radiowych dla zakochanych par.

Już po raz szósty Stowarzyszenie KANON oraz radio RDN Małopolska promowało akcję ?Romantycznych Kolacji dla Zakochanych? w najlepszych tarnowskich restauracjach. Z okazji 20 rocznicy powstania RDN Małopolska, 20 słuchaczy radia wygrało 20 zaproszeń na kolacje we dwoje. Zaproszenia odebrali w sobotę na Moście Zakochanych, który jest jednym z miejsc leżących na tarnowskiej Ścieżce Zakochanych.

Zakochane pary oraz rodziny obecne na moście zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia a następnie wyruszyły na spacer Ścieżką Zakochanych w Tarnowie. Na zakończenie zakochani otrzymali upominki m.in. herbatę Tarninówkę, tarninowe korale oraz ?tarnowskie ciepełko?.

Wszystkim zakochanym organizatorzy życzą trwałości uczuć i wielu szczęśliwych chwil.

8 Zdjęcia

Relacja z Finału Gier Miejskich Ścieżkami Zakochanych w Tarnowie

W poniedziałek, 14 października o godzinie 9.00 w Sali Lustrzanej rozpoczął się finał II edycji Gier Miejskich "Ścieżkami Zakochanych w Tarnowie". W tegorocznej edycji wzięły udział zespoły czterech szkół ponadgimnazjalnych tj. I LO, V LO, VII LO i ZST w Tarnowie-Mościcach.
Więcej ...

foto: Paweł Stefański

41 Zdjęcia

Spacer ścieżką zakochanych w Tarnowie - c.d.

Spacer ścieżką zakochanych w Tarnowie - c.d.

8 Zdjęcia

Spacerem po zakochanym Tarnowie!

We czwartek 26 września uczestnicy projektu "Gry Miejskie Ścieżkami Zakochanych w Tarnowie" byli gośćmi Centrum Fotografii - Piotr Grzyb, gdzie wzięli udział w warsztatach z udziałem Arkadiusza Gola, absolwenta Instytutu Kreatywnej Fotografii Uniwersytetu Śląskiego w Opawie.

Część teoretyczną uzupełniła część praktyczna w postaci spaceru ścieżką zakochanych w Tarnowie w towarzystwie pana Pawła Rybaka z Tarnowskiego Centrum Informacji. W przerwie uczestnicy spotkali się w gościnnych progach restauracji U Włocha na ulicy Żydowskiej, przez którą wiedzie ścieżka zakochanych w Tarnowie.

Kolejne warsztaty dziennikarskie przygotowujące zespoły czterech szkół do finału zaplanowanego na poniedziałek 14 października odbędą się w przyszły czwartek 3 października.

Projekt realizowany jest we współpracy z Wydziałem Edukacji UMT, Pałacem Młodzieży w Tarnowie oraz firmy Centrum Fotografii - Piotr Grzyb.

12 Zdjęcia

KONTRA-TAKT 2013 czyli międzyszkolna bitwa na głosy i talenty!

KONTRA-TAKT to było COŚ!!!:)

Dużo wspaniałych talentów jest w naszym Tarnowie! Było czego posłuchać. Gratulujemy Młodym talentu, zapału i pracowitości. Zbudowaliśmy razem coś wyjątkowego i wartościowego:) Dzięki!

I dziękujemy także wspaniałej Publiczności, która po brzegi wypełniła fotele w Solskim i bardzo żywo odbierała to nasze wspólne Widowisko!:)

foto: Tomasza Lalewicza ? www.pulsmiasta.com

13 Zdjęcia

Ostatnie chwile przed koncertem

Ostatnie chwile przed koncertem zespołu Rafała Huszno: wywiad w radiu RDN Małopolska, kawa z trenerem w Cafe Tramwaj i na koniec próba z zespołem w Piwnicy TCK…

8 Zdjęcia

KONTRA-TAKT 2013 - próba

W piątek 12 kwietnia w piwnicach Tarnowskiego Centrum Kultury odbyła się przedostatnia próba zespołów VII i XVI LO przed zbliżającym się finałowym koncertem tegorocznego konkursu ?KONTRA-TAKT? 2013. Zdjęcia na próbie zostały wykonane przez Pana Tomasza Lalewicza ? www.pulsmiasta.com.

Wokalistom towarzyszył zespół w składzie:
Mariusz Mario Dziekan ? aranżacja i instrumenty klawiszowe.
Bartek Rojek ? perkusja
Damian Gwizd ? gitara prowadząca
Paweł Mazur ? gitara basowa.

Ostatnia generalna próba odbędzie się w poniedziałek 15 kwietnia o godz. 18.00.
Na pierwszy inauguracyjny koncert ?KONTRA-TAKT? zapraszamy do tarnowskiego teatru we wtorek 16 kwietnia na godzinę 12.00. Wstęp wolny.

6 Zdjęcia

Wierność - Zimowe Spotkania Zakochanych w Tarnowie

Zakochani wrócili do ciepłego miasta / Zakochani w Tarnowie
4 edycja ? 4 wydarzenia ? 4 Atrakcje ? 4 Osobowości

Już po raz czwarty Tarnowianie wzięli udział w wydarzeniach zorganizowanych przez Stowarzyszenie KANON w ramach projektu ?Zakochani w Tarnowie?.

Zimowe spotkania zakochanych w Tarnowie rozpoczęły się już w sobotę 2 lutego od radiowego konkursu dla małżeństw w radiu RDN Małopolska. Szczęście uśmiechnęło się do sześciu par, które otrzymały zaproszenie na romantyczną kolację do najlepszych tarnowskich restauracji.

foto: Paweł Stefański

54 Zdjęcia

Most zakochanych w obiektywie www.pulsmiasta.com - Tomasz Lalewicz

W sobotę 9 lutego RDN Małopolska oraz Stowarzyszenia KANON zaproponowały Tarnowianom nową atrakcję w postaci ?Mostu zakochanych?, którego otwarcie nastapiło o godzinie 10.00. ?Most zakochanych? położony jest nad potokiem Wątok i łączy ulicę Szewską oraz ulicę Przesmyk. Głównym punktem ceremonii otwarcia było zawieszenie na nim kłódek wygranych przez małżeństwa w konkursach w radiu RDN Małopolska. Swoją osobistą kłódkę z napisem ?Kocham Tarnów? zawiesił również pan Marcin Sobczyk ? Dyrektor Wydziału Kultury UMT.

foto: www.pulsmiasta.com - Tomasz Lalewicz

25 Zdjęcia

Most zakochanych w obiektywie www.tarnow.pl - Paweł Topolski

W sobotę 9 lutego RDN Małopolska oraz Stowarzyszenia KANON zaproponowały Tarnowianom nową atrakcję w postaci ?Mostu zakochanych?, którego otwarcie nastapiło o godzinie 10.00. ?Most zakochanych? położony jest nad potokiem Wątok i łączy ulicę Szewską oraz ulicę Przesmyk. Głównym punktem ceremonii otwarcia było zawieszenie na nim kłódek wygranych przez małżeństwa w konkursach w radiu RDN Małopolska. Swoją osobistą kłódkę z napisem ?Kocham Tarnów? zawiesił również pan Marcin Sobczyk ? Dyrektor Wydziału Kultury UMT.

foto: www.tarnow.pl - Paweł Topolski

22 Zdjęcia

Most zakochanych w obiektywie Centrum Fotografii - Piotr Grzyb

W sobotę 9 lutego RDN Małopolska oraz Stowarzyszenia KANON zaproponowały Tarnowianom nową atrakcję w postaci ?Mostu zakochanych?, którego otwarcie nastapiło o godzinie 10.00. ?Most zakochanych? położony jest nad potokiem Wątok i łączy ulicę Szewską oraz ulicę Przesmyk. Głównym punktem ceremonii otwarcia było zawieszenie na nim kłódek wygranych przez małżeństwa w konkursach w radiu RDN Małopolska. Swoją osobistą kłódkę z napisem ?Kocham Tarnów? zawiesił również pan Marcin Sobczyk ? Dyrektor Wydziału Kultury UMT.

foto: Centrum Fotografii - Piotr Grzyb

29 Zdjęcia

Uczniowie ZSP i ZSM dla Hospicjum

W piątek 26 października w fundacji Kromka Chleba na Placu Kazimierza 5 odbyło się spotkanie z przedstawicielami Zespołu Szkół Plastycznych oraz Zespołu Szkół Medycznych, które wzięły udział w jesiennej edycji projektu "Zakochani w Tarnowie". W ostatnich dwóch tygodniach uczniowie obu szkół przeprowadzili zbiórkę pieniędzy wśród swoich rówieśników na zakup cegiełek na budowę hospicjum "Via Spei" w Tarnowie.

5 Zdjęcia

Na jesień najlepszym lekarstwem jest - kreatywność

W niedzielę, 21 października w tarnowskim teatrze odbyło się trzecie w tym roku widowisko ?Zakochani w Tarnowie?. Głównym mottem spotkania było kolejne hasło ? klucz tegorocznej edycji projektu ? KREATYWNOŚĆ.

Na scenie zaprezentowali się goście z Krakowa ? grupa Ad Hoc, która rozbawiła publiczność swoimi scenkami na temat kreatywności w stosunkach damsko-męskich.
O swoich doświadczeniach w pracy z narzeczonymi i małżeństwami opowiedzieli Sylwia i Dominik którym dzielnie asystowała córka Hania.
Kreatywność w muzyce zaprezentowali wirtuozi instrumentów dętych tworzący od wielu lat jazzowy nastrój w Tarnowie ? zespół Leliwa Jazz Band.
Ukoronowaniem ciekawego i zaskakującego programu widowiska był występ Andrzeja Krzywego ? wokalisty zespołu De Mono, który jak za dawnych lat zaśpiewał swoje piosenki z gitarą w ręku.

foto: Paweł Stefański

72 Zdjęcia

Relacja z drugiego dnia i zakończenia Gier Ulicznych

We środę, 17 października o godzinie 9.00 w Sali Lustrzanej rozpoczął się drugi dzień zmagań czterech tarnowskich szkół w tegorocznych Grach Ulicznych "Ścieżkami Zakochanych w Tarnowie".

Przed komisją konkursową zaprezentowały się cztery zespoły przedstawiając bohaterów miłosnych historii, którzy byli głównym mottem piątkowych gier ulicznych na starym mieście. Młodzież wykorzystała w swoich prezentacjach różnorakie środki wizualizacji i przekazu m.in. fotorelacje, projekcję filmową, prezentację slajdów, scenki aktorskie, występy muzyczne.

foto: Paweł Stefański

60 Zdjęcia

Relacja z Pierwszego Dnia Gier Ulicznych

W piątek 12 października w godzinach przedpołudniowych odbyła się pierwsza część gier ulicznych "Ścieżkami Zakochanych w Tarnowie".

8-osobowe reprezentacje czterech szkół ponadgimnazjalnych przy asyście grupy teatralnej z Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy MWSE w Tarnowie rozwiązywały zagadki edukacyjne na temat historii Tarnowa, współczesnych twórców i artystów oraz czterech epizodów miłosnych, które wydarzyły się w Tarnowie w przeszłości. Swoją wiedzę i umiejętności zaprezentowali w realizacji zadań manualnych i artystycznych w czterech miejscach związanych z bohaterami miłosnych historii Tarnowa. Nad całością czuwali tarnowscy artyści zrzeszeni w Związku Polskich Artystów Plastyków.

foto: Paweł Stefański

76 Zdjęcia

Gry uliczne - spotkanie z młodzieżą

We wtorek 2 października Stowarzyszenie KANON rozpoczęło oficjalnie III młodzieżową edycję projektu ?Zakochani w Tarnowie?. Głównym hasłem jesiennej edycji projektu jest ?KREATYWNOŚĆ?.

Tym razem w projekcie młodzieżowym wezmą udział 4 szkoły ponadgimnazjalne, które będą uczestniczyć w miejskich grach ulicznych pod hasłem ?Ścieżkami Zakochanych w Tarnowie?.

W projekt zaangażowali się również tarnowscy artyści skupieni w Związku Polskich Artystów Plastyków, z którymi młodzież spotka się przed i w trakcie gier ulicznych.

Ocena prac i ogłoszenie zwycięzcy tegorocznych gier ?Ścieżkami Zakochanych w Tarnowie? nastąpi we środę 17 października w Sali Lustrzanej o godzinie 11.00.

Projekt realizowany jest we współpracy z Wydziałem Edukacji Urzędu Miasta Tarnowa.

foto: Paweł Stefański

20 Zdjęcia

Weekend z Nissanem

Weekend z Nissanem tylko dla zakochanych w Tarnowie

Jak wygrać podróż Nissanem na romantyczny weekend w góry z ukochaną osobą? Odpowiedź znają wszyscy uczestnicy co-kwartalnych spotkań "Zakochanych w Tarnowie".

Tym razem główna nagroda powędrowała do Pani Joasi, która ostatni weekend spędziła ze znajomymi w Krynicy Górskiej. Oto kilka odpowiedzi na nasze pytania związane z wyjazdem:

  • "Wyjazd do Krynicy był bardzo udany, aż żal było stamtąd odjeżdżać"
  • "Jazda Nissanem to była czysta przyjemność"
  • "Chętnie powtórzylibyśmy ten wyjazd raz jeszcze :)"

Gratulujemy wygranej, mile spędzonych chwil a wszystkich zapraszamy na Jesienne Spotkania Zakochanych w Tarnowie na 13 października! Do wygrania kolejny Weekend z Nissanem oraz inne nagrody dla zakochanych par! Do zobaczenia.

8 Zdjęcia

Pierwsza Świętojańska Biesiada Małżeńska

Letnie Spotkania Zakochanych w Tarnowie zakończyła w niedzielę Pierwsza Świętojańska Biesiada Małżeńska. Na skwerze św. Antoniego w Mościcach można było tańczyć, śpiewać i bawić się do późnych godzin wieczornych razem z Tarnowskimi Wodzirejami, góralskim zespołem Dzianiszanie. Najlepsi tancerze i tancerki zostali nagrodzeni m.in. zaproszeniami na romantyczne kolacje we dwoje w najlepszych tarnowskich restauracjach.

foto: Paweł Stefański

23 Zdjęcia

Czułość

W sobotni wieczór Tarnowski Teatr stał się epicentrum CZUŁOŚCI w Małopolsce.
W autorskim widowisku wzięli udział wyjątkowi goście, a wśród nich publiczność zauroczył swoim włoskim temperamentem i charakterem Raffaele Esposto wraz z żoną Edytą, w świat liryki i melancholii wprowadziła wszytkich w mini recitalu wokalnym Monika Stec. A na koniec do łez rozbawił wszystkich najbardziej znany i lubiany Mim Rzeczypospolitej, Ireneusz Krosny.

Wśród uczestników spotkania, którzy zakupili cegiełki na budowę hospicjum "ViaSpei" rozlosowano pięć wyjątkowych nagród dla zakochanych a opuszczając Tarnowski Teatr, wszystkie Panie otrzymały od organizatorów piękną różę.

foto: Paweł Stefański

45 Zdjęcia

Szlak Miłosnych historii Tarnowa

W sobotnie popołudnie w Tarnowskim Teatrze odbyły się dwa niecodzienne spotkania.

W pierwszym z nich wzięli udział uczniowie II LO i ZSOiT im. Jana Szczepanika, ich opiekunowie oraz zaproszeni przez nich goście, a jego tematem była prezentacja autorskiego projektu "SZLAK MIŁOSNYCH HISTORII TARNOWA".
Wynikiem pracy grupy młodych Tarnowian jest wystawa planszowa sześciu wybranych miłosnych historii, które sami opisali i sfotografowali oraz fotokast. Dzięki współpracy i pomocy Centrum Fotografii Piotra Grzyba powstała unikalna wystawa, której temat może stać się kolejną interesującą atrakcją turystyczną miasta Tarnowa.

Ten wyjątkowy poojekt został zrealizowany przy współpracy z Urzędem Miasta Tarnowa i współfinansowany z jego budżetu.

foto: Paweł Stefański

18 Zdjęcia

Zakochani w Tarnowie w Radiu - II edycja

Na zakończenie II edycji projektu ?Zakochani w Tarnowie? młodzież II LO i szkoły Szczepanika uczestniczyła w trzech audycjach radiowych podsumowując realizowany projekt, który miał na celu opracowanie autorskiej koncepcji ?Szlaku miłosnych historii Tarnowa?.

W poniedziałek w radiu Kraków o swoich przeżyciach i doświadczeniach opowiadali w południowej audycji Konrad Kudłacz i Mateusz Baran a wieczorem swoimi spostrzeżeniami w radiu RDN dzielili się ze słuchaczami Pani Anna Lipińska ? opiekun grupy z II LO oraz uczniowie Albert Popiela, Magda Jewuła oraz Michał Cieniek.

Z kolei we wtorek w przedpołudniowej audycji RDN Małopolska wzięli udział Magda Garstka, Karolina Machalska oraz Bartek Ziaja.

Podsumowanie projektu odbędzie się w Tarnowskim Teatrze w sobotę 23 czerwca o godzinie 17.00.

11 Zdjęcia

Teambuilding - czyli jak funkcjonują zespoły

17 maja w II Liceum Ogólnokształcącym odbyło się kolejne wydarzenie w ramach II edycji projektu Zakochani w Tarnowie. Wydarzeniem tym były warsztaty pt: "Teambuilding - czyli jak funkcjonują zespoły". Uczestnikami byli uczniowie z dwóch szkół: II LO oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. J. Szczepanika w Tarnowie. Młodzież miała okazję, tak w teorii jak i w praktyce, doświadczyć tego jaka jest różnica między grupą a zespołem. Dzięki metodom aktywnym zastosowanym podczas warsztatu, była okazja doświadczenia na własnej skórze, jak się funkcjonuje w zespołe - jaką rolę grupową się pełni.

Młodzież podsumowując swoje uczestnictwo w warsztatach podkreślała, że pomimo spotkania się dwóch szkół, funkcjonował jeden zespół. Młodzi ludzie zaznaczali także, że od dziś mijając się na ulicy, nie przejdą obok siebie obojętnie, jakby się nie znali. "To ważne w kontekście dzisiejszych czasów, w których coraz więcej indywidualizmu a coraz mniej wspólnych bezinteresownych działań" - podkreśla Marcin Lewandowski - trener prowadzący warsztaty.

Kolejna wydarzenia w ramach realizacji projektu już wkrótce.

foto: Paweł Stefański

12 Zdjęcia

Przygotowania do Letnich Spotkań Zako...

Przygotowania do Letnich Spotkań Zakochanych w Tarnowie...

10 maja, w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. J. Szczepanika w Tarnowie odbyło się pierwsze spotkanie uczestników II edycji projektu młodzieżowego. Jest on realizowany w ramach projektu "Zakochani w Tarnowie", którego pomysłodawcą jest stowarzyszenie KANON.

foto: Paweł Stefański

8 Zdjęcia

Bohaterowie w RDN

foto: Paweł Stefański

21 Zdjęcia

Epidemia miłości

Wiosenne Spotkania Zakochanych w Tarnowie zakończyła wzruszająca opowieść filmowa o miłości młodych Polaków w trudnych czasach powstania warszawskiego pt.: ?Epidemia miłości?. Po filmie odbyło się spotkanie z reżyserem Maciejem Piwowarczukiem.

foto: Paweł Stefański

20 Zdjęcia

Powtórka z geometrii Miłości

Foto relacja z sobotniego spotkania "Powtórka z geometrii Miłości", w której udział wzięli: p. Antoni Sypek - historyk tarnowski, p. Tomasz Zubilewicz - raczej nie trzeba przedstawiać, Zespół "MONK", który uświetnił ten sobotni wieczór piosenkami o miłości, a na koniec jako wisienka do naszego tortu wystąpił MUMIO.

foto: Paweł Stefański

32 Zdjęcia

Premiera Spektaklu

Aktorzy amatorzy to uczniowie dwóch tarnowskich szkół, którzy włączyli się w Projekt Zakochani w Tarnowie - w STREFIE MŁODYCH, w pierwszej wiosennej edycji Spotkań Zakochanych w Tarnowie - kwiecień 2012.

Młodzi aktorzy to przedstawiciele Zespołu Szkół Technicznych w Mościcach i IV Liceum Ogólnokształcącego w Mościcach.

Przedstawienie na podstawie zapisków Marii Gąsowskiej o jej młodzieńczej miłości do Kazimierza Twardowskiego wyreżyserowała Pani Agnieszka Bigos. W spektaklu gościnnie wystąpił znany z teatru i telewizji aktor Tomasz Schimscheiner.

Tekst Pamiętnika wydobył na światło dzienne i nam go udostępnił tarnowski historyk, Antoni Sypek.

foto: Tomasz Lalewicz

31 Zdjęcia

Premiera Spektaklu

Aktorzy amatorzy to uczniowie dwóch tarnowskich szkół, którzy włączyli się w Projekt Zakochani w Tarnowie - w STREFIE MŁODYCH, w pierwszej wiosennej edycji Spotkań Zakochanych w Tarnowie - kwiecień 2012.

Młodzi aktorzy to przedstawiciele Zespołu Szkół Technicznych w Mościcach i IV Liceum Ogólnokształcącego w Mościcach.

Przedstawienie na podstawie zapisków Marii Gąsowskiej o jej młodzieńczej miłości do Kazimierza Twardowskiego wyreżyserowała Pani Agnieszka Bigos. W spektaklu gościnnie wystąpił znany z teatru i telewizji aktor Tomasz Schimscheiner.

Tekst Pamiętnika wydobył na światło dzienne i nam go udostępnił tarnowski historyk, Antoni Sypek.

foto: Paweł Stefański

30 Zdjęcia

Warsztaty teatralne na Jamnej

Warsztaty teatralne na Jamnej przygotowujące grupę do spektaklu, praca ze scenariuszem, podział ról. foto:

19 Zdjęcia

Sobotnia próba cz. 2

foto. Paweł Stefański

26 Zdjęcia

Sobotnia próba cz. 1

24 Zdjęcia

Zakochani w teatrze

W środę, 27 lutego w IV LO miało miejsce trzecie spotkanie młodzieży w ramach projektu Zakochani w Tarnowie. Po spotkaniu z historykiem pora przyszła na pracę z osobami, które o teatrze wiedzą wszystko. Teatr to nie jest fotografia rzeczywistości. To coś więcej ? to otwarcie się na innych, na nowe emocje i uczucia ? przekonywała uczniów pani Ewa Marcinkówna, reżyser, człowiek bezgranicznie oddany teatralnej przestrzeni.

foto. Paweł Stefański

14 Zdjęcia

Kolacje dla zakochanych cd.

Cztery pary, laureaci konkursów prasowych i RDN Małopolska, gościło na kolacji dla zakochanych w najlepszych tarnowskich restauracjach - partnerach projektu "Zakochani w Tarnowie". Odbyły się one w ostatni weekend - 19 lutego.

foto. Paweł Stefański

6 Zdjęcia

Kolacje dla zakochanych

Osiemnaście par, laureatów konkursów prasowych i RDN Małopolska, gościło na kolacji dla zakochanych w najlepszych tarnowskich restauracjach - partnerach projektu "Zakochani w Tarnowie". Odbyły się one w ostatni weekend - 11 i 12 lutego.

foto. Paweł Stefański

14 Zdjęcia

Warsztaty: jak budować zespół i w nim działać

9-go lutego w ZST w Mościcach odbyły się warsztaty dla młodzieży z tej szkoły oraz IV LO.

Warsztaty o których mowa, dotyczyły budowania zespołów i działania w zespołach.

foto: Paweł Stefański

22 Zdjęcia

Konferencja Prasowa

W dniu 01.02.2012 r. w Hotelu Tarnovia odbyła się konferencja prasowa nt. nowego projektu Stowarzyszenia KANON "Zakochani w Tarnowie".

9 Zdjęcia

Galeria

Projekt współfinansowany z budżetu Miasta Tarnowa
Zakochani w Tarnowie
Stowarzyszenie KANON

ul. Zbylitowska 5,
33-101 Tarnów
Napisz do nas
kontakt@zakochaniwtarnowie.pl
biuroprasowe@zakochaniwtarnowie.pl