ZST triumfowało w grach miejskich

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych zwyciężyli w piątej edycji Gier Miejskich „Ścieżkami Zakochanych w Tarnowie”. Drużyna w składzie: Monika Pawula, Adrian Michalski, Beata Michalik, Dominika Jajkowska i Hubert Zaucha w pokonanym polu zostawiła ekipy II LO, XVI LO oraz Zespołu Szkół Plastycznych.

- Uczniowie ZST biorą udział w projektach „Ścieżkami Zakochanych w Tarnowie” od pierwszej edycji. To bardzo budujące, gdy przyszli technicy wykazują zainteresowanie i aktywność w działaniach związanych z kulturą, sztuką i rozwojem duchowym. Ale to właśnie cechuje naszych uczniów – podkreślił dyrektor ZST, Krzysztof Kołaciński.

Przez trzy tygodnie poprzedzające start w finale, wszystkie zespoły uczestniczyły w warsztatach z animacji kultury oraz w warsztatach i szkoleniach dziennikarskich, prowadzonych przez nauczyciela tarnowskiego V LO, Grzegorza Gawlika oraz wykładowcę form dziennikarskich Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i PWSZ w Tarnowie, Bernadettę Cich. Podczas tych zajęć uczestnicy zdobywali wiedzę na temat tworzenia mini formy filmowej, dotyczącej tarnowskich atrakcji na ścieżce zakochanych.

W finale młodzież odpowiadała na pytania, rozwiązywała zagadki oraz aranżowała z przechodniami scenki rodzajowe związane z miłosnymi historiami dotyczącymi Tarnowa. Wszystko to działo się w czterech miejscach na ścieżce zakochanych (Kładka Zakochanych nad Wątokiem, rynek, Tarnowskie Centrum Kultury oraz plac Sobieskiego i Cafe Tramwaj).

Ocenie jury poddane zostały również, wyreżyserowane, nakręcone i zmontowane przez uczestników, filmy promujące projekt „Zakochani w Tarnowie”. Głównym organizatorem i pomysłodawcą projektu było tarnowskie Stowarzyszenie „KANON”.

Źródło: Wydział Komunikacji Społecznej

Projekt współfinansowany z budżetu Miasta Tarnowa
Zakochani w Tarnowie
Stowarzyszenie KANON

ul. Zbylitowska 5,
33-101 Tarnów
Napisz do nas
kontakt@zakochaniwtarnowie.pl
biuroprasowe@zakochaniwtarnowie.pl