KONTRA-TAKT 2017: Triumf V LO

Ekipa z V Liceum Ogólnokształcącego wygrała tegoroczną edycję konkursu Kontra-takt, czyli muzycznej bitwy na głosy, pokonując drużyny z VII LO i Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych. Zwycięstwo zapewniły dziewczynom aranżacje utworów Kayah i Bregovicia oraz Georga Michaela.

Kontra-takt to konkurs muzyczny, w którym rywalizują uczniowie z tarnowskich szkół ponadgimnazjalnych, wyłonieni w castingach. Młodych artystów do wielkiego finału przygotowują trenerzy. W tym roku byli to: Grzegorz Gawlik – V LO, Sławek Ramian – VII LO oraz Adam Kaniarz – ZSME.

Przez dwa miesiące uczniowie ćwiczyli intensywnie pod czujnym okiem fachowców, rozwijając umiejętności wokalne. – Zebraliśmy mnóstwo nowych doświadczeń, poznaliśmy dużo nowych ludzi. Najmilej wspominam próby, które odbywały się w Tarnowskim Centrum Kultury. Spotykaliśmy się zazwyczaj trzy razy w tygodniu, poświęcając po dwie godziny na trening. W takim gronie czas tak szybko leciał, że zawsze chciało się więcej i więcej. Jak zaczęła się przygoda z muzyką? Zawsze chętnie śpiewałam, szczególnie pod prysznicem. Kolega zapisał mnie na casting i tak znalazłam się w konkursie – relacjonowała Nikola Niezgoda z VII LO.

Każdy z zespołów miał za zadanie zaprezentować dwa utwory – jeden polski, drugi w języku angielskim. Drużyna ZSME wybrała „Bananowy Song” zespołu VOX oraz „Tears in Heaven” Erica Claptona. – Byliście chyba trochę stremowani, z każdym następnym wersem, z każdym następnym taktem było coraz lepiej. Gratuluję układu choreograficznego, był znakomity – ocenił Rafał Huszno, kolejny członek jury. Ekipa z VII LO pracowała nad dwoma aranżacjami: „Dach” Tabb & Sound’n'Grace oraz „More than words” Extreme. – Dwa męskie głosy były zaskakująco dobre, chórki też niczego nie zepsuły, więc wszystko tworzyło taki bajkowy klimat – skomentował wykonanie drugiej piosenki Tomasz Kapturkiewicz, juror konkursu.

Z kolei reprezentacja V LO wzięła na warsztat „Star People” Georga Michaela oraz „Byłam różą” duetu Kayah i Gorana Bregovicia. Zdaniem jury to właśnie ta drużyna była najlepsza w tegorocznej edycji. – Zaskoczyła nas szczegolnie rockowa aranżacja piosenki Georga Michaela – przyznał Marcin Sobczyk, przewodniczący jury. Drugie miejsce w konkursie przyznano zespołowi z VII LO, natomiast trzecie ekipie z ZSME.

A jak sami uczestnicy ocaniają tegoroczną edycję? – Ten finał to przede wszystkim ogromne emocje i sporo wysiłku, który włożyłyśmy w przygotowania. Najbardziej cieszy nas to, że po publiczności było widać, że spodobały im się nasze występy. Dla mnie łatwiejsza do wykonania była piosenka Georga Michaela, bo dobrze czuję się w takich klimatach, szybkich i energicznych piosenkach. Natomiast „Byłam różą” to utwór trudny i pełen emocji, ale myślę, że sobie z nią poradziłyśmy. Każda z nas mogła się pokazać w tej piosence – tłumaczyła Izabela Łapa

Jury postanowiło przyznać w tym roku trzy wyróżnienia dla najlepszych wokalistów. W tym gronie znaleźli się: Jakub Koczwara, Gabriela Kukla i Izabela Łapa.

Dodajmy, że pomysłodawcą imprezy jest Stowarzyszenie Kanon. Kontra-takt organizowany jest we współpracy z Wydziałem Edukacji tarnowskiego magistratu.

Zobacz galerię zdjęć

Projekt współfinansowany z budżetu Miasta Tarnowa
Zakochani w Tarnowie
Stowarzyszenie KANON

ul. Zbylitowska 5,
33-101 Tarnów
Napisz do nas
kontakt@zakochaniwtarnowie.pl
biuroprasowe@zakochaniwtarnowie.pl