Finał Gier Miejskich Ścieżkami ZwT

Relacja z Finału Gier Miejskich Ścieżkami Zakochanych w Tarnowie

30klaudiakopaczzst W poniedziałek, 14 października o godzinie 9.00 w Sali Lustrzanej rozpoczął się finał II edycji Gier Miejskich „Ścieżkami Zakochanych w Tarnowie”. W tegorocznej edycji wzięły udział zespoły czterech szkół ponadgimnazjalnych tj. I LO, V LO, VII LO i ZST w Tarnowie-Mościcach.

72klaudiakopaczzst Przez ostatnie cztery tygodnie wszystkie zespoły przygotowywały się do finału uczestnicząc w warsztatach z animacji kultury, fotoreportażu i dziennikarstwa. Przed finałowym spotkaniem reprezentacja każdej szkoły opracowała i przekazała do oceny fachowców trzy prace na temat Ścieżki Zakochanych w Tarnowie. Były to reportaż, kolekcja zdjęć oraz fotokast lub film.

W finale młodzież zmierzyła się z zadaniami, które wykonywali w czterech miejscach na ścieżce zakochanych odpowiadając na pytania, rozwiązując zagadki, aranżując z przechodniami scenki rodzajowe związane z miłosnymi historiami miasta Tarnowa.

76klaudiakopaczzst Kładka zakochanych nad Wątokiem, tarnowski Rynek, Baszta i kawiarnia Basteja oraz Plac Sobieskiego i Cafe Tramwaj – to w tych miejscach można było spotkać młodzież w koszulkach z napisem „Zakochani w Tarnowie”. W przeprowadzeniu gier miejskich pomagali po raz drugi słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy MWSE w Tarnowie oraz znani Tarnowianie zaproszeni do tego projektu a wśród nich pani Maria Zawada-Bilik, 73klaudiakopaczzst Dyrektor Wydziału Promocji Marki Miasta oraz Dawid Drwal, autor książki „Śladem tarnowskiego tramwaju”.

Zwycięzcą II edycji Gier Miejskich „Ścieżkami Zakochanych a Tarnowie” została reprezentacja V LO w Tarnowie, której opiekunem był pan Grzegorz Gawlik. Główną nagrodą dla zwycięskiej szkoły był profesjonalny aparat fotograficzny marzenarendak10vlo ufundowany przez Centrum Fotografii – Piotr Grzyb oraz kupony upominkowe. Ponadto wszyscy uczestnicy oraz współpracownicy otrzymali upominki ufundowane przez Wydział Promocji Marki Miasta Tarnowa, Pałac Młodzieży oraz Grupę Azoty. Nagrody wręczyła osobiście pani Bogumiła Porębska, Dyrektor Wydziału Edukacji.

marzenarendak6vlo Ostatnim punktem II edycji będzie przygotowanie wernisażu najlepszych zdjęć, który zostanie zorganizowany w październiku oraz przygotowanie projektu promocyjnego folderu na temat „Ścieżki Zakochanych w Tarnowie” w oparciu o zgromadzony materiał dziennikarski oraz fotoreporterski.

marzenarendakvlo Pomysłodawcą i reżyserem Gier Miejskich „Ścieżkami Zakochanych w Tarnowie” jest Stowarzyszenie KANON. Głównym Partnerem II edycji projektu były Centrum Fotografii – Piotr Grzyb, Wydział Edukacji Urzędu Miasta Tarnowa oraz Pałac Młodzieży w Tarnowie.

Projekt „Zakochani w Tarnowie” jest współfinansowany z budżetu miasta Tarnowa.

Projekt współfinansowany z budżetu Miasta Tarnowa
Zakochani w Tarnowie
Stowarzyszenie KANON

ul. Zbylitowska 5,
33-101 Tarnów
Napisz do nas
kontakt@zakochaniwtarnowie.pl
biuroprasowe@zakochaniwtarnowie.pl